آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست


در مقاله “ آزمون SAT چیست؟  کاملترین توضیح درباره این تست ” اطلاعاتی جامع از هر چیزی که لازم است درباره این آزمون بدانید را قرار داده ایم؛ از جمله: آزمون SAT چیست ؟ از چه قسمت هایی تشکلیل شده، نحوه نمره دهی، نحوه برنامه ریزی برای مطالعه، منابع مورد نیاز و موارد دیگر.

همچنین شما میتونید از طریق تبریز ویزا در این آزمون شرکت کنید ؛ اگر سوالی داشته باشید که در مقاله به آن اشاره نشده از طریق مشاورین ما میتوانید پاسخ خود را بگیرید »»»»  ثبت نام در آزمون.

اگر شما در فکر درخواست دادن برای دانشگاهی هستید بسیار مهم است که بدانید آزمون SAT چیست و چگونه این فرآیند شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

آزمون SAT چیست؟

خب SAT چیست؟ یکی از دو آزمون استاندارد پذیرش دانشگاهی در ایالات متحده است. (دیگری ACT است). SAT توسط هیئت مدیره کالج، که برنامه های PSAT و AP (برنامه ریزی پیشرفته) را اداره می کند به صورت یک سازمان غیرانتفایی پیش برده میشود.

SAT ابتدا با آزمون IQ ارتش سازگار بود و برای اولین بار در سال 1926 به عنوان یک آزمون پذیرش کالج پذیرفته شد. با این حال، تا سال 1933، هنگامی که رئیس جمهور هاروارد شروع به استفاده از این آزمون برای ارزیابی متقاضیان بورس تحصیلی کرد، این آزمون فراگیر نشده بود، زیرا او معتقد بود که این یک سنجش مؤثر از پتانسیل فکری است.

این دیدگاه از SAT موجب محبوبیت آن شد و تا دهه 1940، آزمون استاندارد برای همه ی متقاضیان کالج شد، از این رو به بیش از 300,000 نفر در سراسر کشور اعطا شد.

تسلط SAT در آزمون پذیرش کالج، با ایجاد ACT در سال 1959 به چالش کشیده شد. اگر چه در ابتدا بسیار کمتر از SAT محبوب داشت ولی در مناطق midwest (بخشی از ایالات متحده که میان کوه های راکی و مرزشرقی اوهایو قرار دارد) و کوهستان برگزار میشد و در سال 2010 واقعا از SAT فراتر رفت و تبدیل به محبوب ترین آزمون پذیرش کالج شد.

بیشتر بخوانید : آزمون GRE چیست؟

چرا مردم این آزمون را میدهند؟

SAT یک آزمایش استاندارد است که نشان می دهد مدارس چگونه شما را  با اندازه گیری مهارت های کلیدی مانند درک مطلب، توانایی محاسباتی و وضوح بیان برای کالج آماده می کنند. از آنجا که دانش آموزان زیادی این آزمون را می گذرانند و همچنین داده هایی را در مورد چگونگی مقایسه شما با همسالانتان در سطح کشور به مدارس ارائه می دهد. 

اگر متقاضی کالج ها یا دانشگاه های ایالات متحده هستید، مطمئناً باید یکی از آزمون های SAT یا ACT را بگذرانید، زیرا  باید نمرات آزمون را با درخواست خود ارسال نمایید. با توجه به جایی که می خواهید درخواست کنید، نمره ACT یا SAT شما می تواند تا 50٪ از تصمیم پذیرش را حساب کند، بنابراین نمره آزمون استاندارد حیاتی شده است.

کدام مدرسه ها SAT را قبول میکنند؟

آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست | کدام مدرسه ها آزمون SAT را قبول میکنند ؟

آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست | کدام مدرسه ها آزمون SAT را قبول میکنند ؟

تمام کالج های چهار ساله در ایالات متحده SAT را قبول می کنند و همانگونه که در بالا ذکر شد، اکثر مدارس نیاز به SAT یا ACT دارند (آنها بین این دو تفاوت زیادی قائل نیستند). با این حال، تعداد بیشتری از کالج ها و دانشگاه ها با سیاست های انعطاف پذیر تر وجود دارد، پس مطمئن شوید که با مدارس خاصی که قصد دارید از آنجا پذیرش بگیرید حتما جزئیات تفاوتی که بین دو ازمون دارند را بررسی کنید.

اگر دانشجوی آمریکایی هستید که می خواهید در مدارس انگلستان یا کانادا تحصیل نموده یا یک دانشجوی بین المللی که امیدوار به شرکت در کالج در ایالات متحده است، باشید باید آزمون SAT یا ACT را بگیرید. این مقاله به سوالات شما پاسخ میدهد.

از چه قسمت هایی تشکلیل شده است؟

SAT دارای ده بخش است: اول همیشه یک مقاله است، به دنبال آن دوتا خواندن (Reading)، دوتا ریاضی (Math)، یک نوشتن(writing) و یک بخش تجربی از 25 دقیقه هر یک (به ترتیب تصادفی) و سپس یک 20 دقیقه خواندن، یک 20 دقیقه ریاضی و یک بخش نوشتن 10 دقیقه ایی است. تست اغلب انتخاب چندگانه است، به استثنای مقاله در ابتدای آزمون و 10 سوال شبکه در یک بخش 25 دقیقه ای ریاضی.

نمودار زیر فرمت آزمون را تجزیه می کند. روی لینک ها کلیک کنید تا عمق بیشتری بر روی آنچه در هر بخش پوشش داده می شود باشد.

منطقه موضوعی
بخش ها
تعداد کل سوالات
 خواندن موضوعی

Critical Reading

دو بخش 25 دقیقه ایی

یک بخش 20 دقیقه ایی

48 Passage-Based

19 Sentence Completions

ریاضی

Math

دو بخش 25 دقیقه ایی

یک بخش 20 دقیقه ایی

44 Multiple Choice

10 Grid-Ins

نوشتاری

Writing

یک مقاله 25 دقیقه ایی

یک بخش 25 تایی

یک بخش 10 تایی

25 Improving Sentences

18 Identifying Sentence Errors

6 Improving Paragraphs

SAT چگونه امتیاز (نمره) میدهد؟

هنگامی که امتحان را دادید، امتیاز بین 600 و 2400 را به دست می آورید، که مجموع مطالب خواندن (reading)، ریاضیات (math) و نوشتن (writing) بین 200 تا 800 است. اما از کجا می توان از این تعداد استفاده کرد؟

شما با نمره خام برای هر بخش موضوع شروع می کنید: تعداد سوالاتی که منفی داشتید ¼ برابر تعداد نادرست شما پاسخ دادید. این شماره پس از یک فرایند به نام معادله، به نمره مقیاس تبدیل می شود (برای اطلاعات بیشتر به این جا مراجعه کنید). هیئت مدیره کالج کمی در مورد این که این روند دقیقا چه کار می کند، اما براساس ارزش سالانه داده ها به جای اینکه مردم در یک تاریخ آزمون خاصی انجام دهند، است.

میانگین نمره SAT تقریبا 1068 است، که سال به سال متغیر است، اما آنچه که برای شما نمره خوبی محسوب می شود بستگی به دانشگاه و کالج مورد نظر شما دارد. برای رفتن به یک مدرسه عالی، شما احتمالا نیاز به نمره بالاتر از 2000 دارید اما برای شاخه محلی دانشگاه دولتی شما ممکن است فقط با 1400 شما را پذیرش کند.

بیشتر بخوانید : آزمون TOEFL چیست ؟

توجه داشته باشید که SAT دوباره طراحی شده شامل برخی از تغییرات بزرگی در امتیاز می باشد (اطلاعات بیشتر): به مقیاس 400-1600 بازگشت (شما نمره ریاضی و نمره خواندن / نوشتن را دریافت خواهید کرد) و خلاص شدن از مجازات پاسخ اشتباه است.

چه زمانی باید این آزمون را بدهید؟

زمان ایدهآل برای اولین بار معمولا در زمستان سال دوم سال تحصیلی شما است، زمانی که اکثر مواد را در مدرسه یادگرفته اید . با این حال، برنامه تست شما ممکن است متفاوت باشد، به ویژه اگر شما نیاز به SAT برای اهداف دیگری دارید یا لازم است که آن را توسط مدرسه خود انجام دهید.

SAT هر ساله در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می شوند.

همه چیزهایی که باید برای SAT برنامه ریزی کنید

امیدوارم تا الان فهمیده باشید که SAT چیست و برای چه باید آن را پشت سر بگذارید، با این حال اماده شدن برای این تست سخت است. برای کمک به آن، من بعضی از سوالات کلیدی را که باید در نظر بگیرید ذکر کرده ام، همانطور که برنامه ریزی برای آزمایشات استاندارد و برنامه های کاربردی کالج را به طور کلی شروع می کنید.

  • من باید آزمون ACT را بدهم یا SAT ؟
آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست | sat یا act ؟

آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست | sat یا act ؟

برای دانستن اینکه کدام یک از دو آزمون استاندارد، برای شما بهتراست، دانستنش سخت است. با این حال، اگر شما برای گذراندن وقت برای انجام دو آزمون کامل عمل نکنید، به این راهنما نگاه کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که برای بسیاری از دانشجویان، بین SAT و ACT تفاوت چندانی وجود ندارد.

اگر شما یک عضو از کلاس 2017 هستید، ممکن است بخواهید ACT را برای جلوگیری از برخورد با تغییرات در SAT  در اینجا بیشتر درباره تفاوت ها و شباهت های ACT و SAT تجدید نظر مطالعه کنید و این مسابقه را برای تعیین اینکه چه ترجیح می دهید، انتخاب کنید.

  • چه نمره از SAT برای دانشگاه رفتن نیاز است ؟

برای تکرار:چه نمره ایی را باید هدف بگیرید ، بستگی به جایی که می خواهید درخواست کنید دارد. برای محاسبه نمره مطلوب SAT از فرمول موجود در این مقاله استفاده کنید.

  • بهترین راه برای من برای اماده شدن برای این امتحان چیست ؟

اکنون که محاسبه شده است هدف شما از SAT چیست، شما باید تصمیم بگیرید که چگونه به آنجا برسید. ایا استخدام یک معلم بهتر است؟ یا همچنین ممکنه شما بخواهید از یک آزمون آنلاین مانند PrepScholar استفاده کنید.

اگر تصمیم بگیرید که خودتان را در فرآیند آمادگی SAT بگذرانید، مطمئن شوید بهترین کتاب برای نیازهای شما را دریافت می کنید. یا اگر شما در حال آماده شدن برای SAT مجدد طراحی شده هستید، یاد بگیرید چگونه در اینجا مطالعه نمایید.

  • من به چه چیزهایی برای اماده شدن برای SAT نیاز دارم ؟

سه جنبه کلیدی آمادگی برای SAT وجود دارد: یادگیری منطق آزمون، مطالعه محتوا و تمرین سوالات.

برای درک اینکه چگونه به طور موثر در مورد SAT فکر کنید، راهنمای ما را برای 5 استراتژی که باید استفاده کنید دانلود کنید.

برای اطلاعات خاص در مورد پوشش داده شده و سبک سوالاتی که در SAT مشاهده می کنید، راهنمایی کامل خود را در هر بخش به ما بخوانید: خواندن، ریاضی و نوشتن.

برای موارد لازم برای تمرین، شما می توانید بهترین آزمون تمرین SAT در اینجا و راهنمای عمیق در مورد چگونگی استفاده از آنها در اینجا  پیدا کنید.

Source

از  جمله خدمات تبریزویزا :

آزمون SATاخبار شرکتتبریز ویزا

آزمون SAT چیست ؟آزمون SAT در ترکیهثبت نام در ازمون SATمنابع برای SATهمه چیز درباره امتحان SAT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *