پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GMAT

آزمون GMAT 


تست پذیرش مدیریت The Graduate Management Admission Test یا GMAT یک تست تطبیقی ​​کامپیوتری برای ارزیابی مهارتهای تحلیلی، نوشتاری، کمی، کلامی و خواندن برای پذیرش فارغ التحصیلان مدیریت، مانند MBA است. این آزمون نیاز به دانش خاص در مورد جبر، هندسه و ریاضی دارد. طبق گواهینامه، GMAT توانایی های تحلیلی و توانایی حل مسائل را ارزیابی می کندبراساس یک نظرسنجی که توسط کاپلان انجام شده است، GMAT رتبه اول را برای مهاجران MBA با وجود پذیرش افزایش نمرات بر طبق GMAC، که به طور مستمر انجام مطالعات اعتبار سنجی به منظور آماری تأیید کرده است را دارد.

آزمون GMAT دارای چهار بخش است:


  • ارزیابی نوشتاری تحلیلی – توانایی شما در تفکر انتقادی و برقراری ایده های خود را اندازه گیری می کند.

 

  • منطق یکپارچه – توانایی شما برای تجزیه و تحلیل داده ها و ارزیابی اطلاعات ارائه شده در فرمت های مختلف را اندازه گیری می کند.

 

  • استدلال کمی – توانایی شما را برای تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری با استفاده از مهارت های استدلال اندازه گیری می کند.

 

  • استدلال کلامی – اندازه گیری توانایی شما برای خواندن و درک مطالب کتبی، ارزیابی استدلال و اصلاح مطالب کتبی برای مطابقت با استاندارد انگلیسی نوشته شده است.

 

نکات مهم آزمون GMAT


  •  نمره آزمون برای پنج سال معتبر است، و نمره کل بین 200 تا 800 است.

 

  • در نمره رسمی، نمرات کمی و کلامی به مقیاس بین 200 تا 800 تبدیل می شود. نمراتی که مدارس تجاری برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد یا MBA نیاز دارند معمولا بین 500 تا 650 است، اما میانگین نمرات دانشجویان پذیرفته شده بسیار بالاتر و می تواند در حدود 700 باشد.

 

  • این آزمون فقط به صورت کامپیوتری برگزار می شود و نتیجه آزمون در همان روز آزمون اعلام می شود، غیر از بخش نوشتاری تحلیلی که چند روز زمان خواهد برد. مدت زمان لازم برای ارسال نمره به 5 دانشگاه انتخاب شده توسط شما، 20 روز خواهد بود. هر متقاضی بیش از 5 بار در طول یک سال نمیتواند در این آزمون شرکت نماید و فاصله بین دو آزمون حداقل باید 16 روز باشد.

امتحان GMAT در ایران برگزار نمیشود،  متقاضیانی که علاقه مند به شرکت در این آزمون هستند می توانند به امارات متحده عربی در دو شهر دبی (4 مراکز) و ابوظبی (2 مراکز) ترکیه در دو شهر آنکارا و استانبول، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان سفر کنند.

هزینه های آزمون


هزینه ی شرکت در این آزمون 250 دلار است که در صورت کنسلی تنها 80 دلار آن برگشت خواهد داده شد، و در صورت کنسلی در کمتر از هفت روز هیچ مبلغی برگشت داده نخواهد شد.(Refund)

در صورت تغییر تاریخ امتحان  60  دلار هزینه اضافی خواهد داشت. (Reschedule)

در صورتی که بخواهید گزارش نمره خود را به دانشگاه هایی غیر از دانشگاهی که در هنگام ثبت نام مشخص کرده اید، بفرستید. به ازای هر ریپورت باید 35 دلار پرداخت کنید.

آزمون دهندگان  باید بیش از 18 سال سن داشته باشند،  اگر کاندیدا بین 13 تا 17 ساله باشد، باید از والدین یا سرپرست قانونی اجازه نامه داشته باشند.

نحوه ی ثبت نام در آزمون GMAT

برای ثبت نام آزمون GMAT ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود از سایت رسمی آن یعنی http://www.mba.com، یک پروفایل برای خود ایجاد کنید.

  • متقاضیان شرکت در آزمون میتوانند از طریق سایت رسمی به نشانی http://www.mba.com  نسبت به ایجاد اکانت و پر کردن مشخصات فردی و آکادمیک خود اقدام نمایند و سپس صرفا جهت پرداخت هزینه آزمون در قسمت داشبورت پس از ورود به سایت تبریز ویزا در قسمت آزمون های بین المللی  و کلیک بر روی پرداخت هزینه آزمون GMAT اقدام به ثبت سفارش نموده و پس از واریز وجه و نهایی کردن آن منتظر تماس همکاران ما باشند.
  • اگر با نحوه ی ایجاد اکانت و ثبت نام در سایت mba آشنا نیستید نگران نباشید. تبریزویزا برای شما بصورت تخصصی این خدمت را انجام میدهد. برای سفارش ایجاد اکانت کافیست وارد پنل کاربریتان در سایت تبریز ویزا شده و سپس درزمان ثبت سفارش پرداخت هزینه آزمون GMAT با کلیک بر روی آیکون ایجاد اکانت توسط تبریز ویزا پس از بارگزاری مدارک درخواستی نسبت به نهایی کردن سفارشتان اقدام نمایید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند

شنبه تا چهارشنبه                                9 تا 21                                         به محض دریافت اطلاعات

پنجشنبه                                           9 تا 17                                        به محض دریافت اطلاعات

سایر زمان ها و روزهای تعطیل                                                                          طی 3 الی 4 ساعت

بعد از ساعت 22                                                                    با اعمال 2.5 + درصد قابل انجام میباشد