IELTS در مقابل TOEFL: کدامیک را باید انتخاب کنیم ؟

در این مقاله ” IELTS در مقابل TOEFL: کدامیک را باید انتخاب کنیم ؟ تجزیه و تحلیل ما در مورد تفاوت بین آزمونهای زبان انگلیسی (Toefl) و آیلتس(Ielts) برای دانشجویان بین المللی است. یافتن نقاط قوت هر یک و تصمیم گیری که کدامیک برای شما مناسب است.

اگر زبان مادری شما انگلیسی نیست ، تقریبا همیشه باید یک آزمون مهارت زبان انگلیسی بخشی از درخواست شما برای تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه انگلیسی زبان بگذارید. دو آزمون پذیرفته شده زبان انگلیسی در سراسر جهان ، آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) و تست زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) است.

در حالی که هر دو با دقت سطح زبان انگلیسی را تست می کنند و بیش از هزاران موسسه در سراسر جهان پذیرفته می شوند،این دو آزمون در رویکرد، ساختار و معیارهای تدریس متفاوت است، بنابراین شما باید به دقت فکر کنید که کدام یک را شما انتخاب می کنید که امتحانش را بدهید.

آیلتس یا تافل؟

IELTS در مقابل TOEFL: کدامیک را باید انتخاب کنیم ؟

راهنمای ما را در مورد تفاوت بین IELTS و TOEFL است. تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدامیک برای شما مناسب است.

آیلتس ( IELTS ) چیست؟

IELTS یک آزمون زبان انگلیسی است که برای مقاصد آموزشی، مهاجرت و شغلی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط بیش از 10،000 موسسه در 140 کشور جهان پذیرفته شده است. آیلتس به طور مشترک توسط شورای بریتانیا، IDP: IELTS استرالیا و ارزیابی کمبریج انگلیسی، IELTS آزمون بین المللی زبان است، به این معنی که شما می توانید از هر دو زبان انگلیسی یا ایالات متحده املایی استفاده کنید.

بسته به شرایط ورودی برنامه تحصیلی شما، ممکن است لازم باشد که امتحان آکادمی یا عمومی IELTS را بپذیرید.

بیشتر بخوانید : آزمون IELTS چیست ؟

تافل ( TOEFL ) چیست؟

آزمون TOEFL به دنبال تست توانایی شما برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به طور خاص در تنظیمات دانشگاهی، دانشگاه و کلاس درس است. بیش از 8،500 موسسه در 130 کشور، از جمله بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا، و همچنین همه 100 دانشگاه برتر جهان پذیرفته شده است. TOEFL توسط سازمان های مبتنی بر ایالات متحده خدمات آزمایشی آموزشی اداره می شود و به همین منظور در زبان انگلیسی آمریکایی انجام می شود. این آزمون احتمالا توسط موسسات آمریکایی مورد توجه قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : آزمون TOEFL چیست ؟

تفاوت های عمومی ( General Differences )

به غیر از سبک های مختلف امتحان برای زبان انگلیسی ، سوالات آزمون امتحان تافل تقریبا به طور کاملا جداگانه در چهار دسته هستند ، در حالی که آیتلس نیاز به پاسخ به طیف وسیعی از انواع پرسش های متفاوتی است. مانند پاسخ کوتاه، پر کردن شکاف و کارهای کوتاه مقاله. آیتلس به طور معنی داری کوتاه تر از امتحان تافل است، تقریبا 2 ساعت و 40 دقیقه در مقایسه با چهار ساعت برای تکمیل ازمون تافل است.

فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که به طور کامل بر روی کامپیوتر انجام می شود، در حالی که دو نوع امتحان آیلتس وجود دارد که هر دو بر روی کاغذ تکمیل میشوند. دانشجویانی که برای تحصیلات عالیه درخواست می کنند، باید امتحان آکادمی IELTS را امتحان کنند، در حالیکه امتحان عمومی آموزش برای مهاجرت و برخی از نیازهای شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

آیلتس و تافل از حالت های مختلف تفکر و حل مشکل برخوردار هستند. همانطور که TOEFL در درجه اول انتخاب چندگانه است، دانش آموزان باید بتوانند به صورت تحلیلی فکر کنند تا اختلاف بین گزینه های آنها را با هم مقایسه کنند. آیلتس نیاز به استفاده بیشتر، از حافظه دارد و به مهارتهای درک مطلب گسترده تر متصل می شود، زیرا دانش آموزان با سبک های مختلف سوالات مواجه می شوند.

 

ساختار های آزمون

  • صحبت کردن ( Speaking )

گفتگو

 هر دو ازمون دارای یک بخش مربوط به صحبت کردن هستند . قسمت صحبت کردن در ازمون آیلتس به صورت حضوری در مقابل یک امتحان گیرنده (face to face) برگزار میشود. در امتحان تافل ، شما پاسخ شیش سوال را ضبط میکنید که بعدا به یک گروه از شیش داوران ارسال میشود. نمره زبان آیلتس شما تنها توسط یک امتحان تعیین خواهد شد. آزمون آیلتس بین 11 تا 14 دقیقه طول می کشد و ممکن است لزوما در همان روز به عنوان جزء امتحان دیگر نباشد، در حالی که تافل حدود 20 دقیقه طول می کشد و همیشه در همان روز به عنوان بقیه امتحان است.

از آنجا که آزمون امتحان آیلتس دارای طیف وسیعی از لهجه های مختلف است که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، ولی تافل تنها برای امریکایی صحبت کردن است.

 

  • نوشتن

IELTS در مقابل TOEFL: کدامیک را باید انتخاب کنیم ؟

 

جزوه کتبی امتحان TOEFL به عنوان آزمون آیلتس بر اساس مقاله تایپ شده است. TOEFL نیاز به تکمیل دو وظیفه دارد که اول از آن مقالهی پنج پاراگراف بین 300-350 کلمه باشد. برای وظیفه دوم، شما باید از یک قسمت از متن و گزیده سخنرانی در یک موضوع یاد بگیرید، و از آنها برای ساخت پاسخ 150-225 کلمه استفاده کنید. تست نوشتن آزمون آیلتس دارای دو قسمت است، اما اول از آن شما نیاز به خلاصه کردن یا توضیح دادن اطلاعات ارائه شده در یک نمودار، نمودار، جدول یا نمودار دارید. در مرحله دوم، شما باید یک پاسخ 200-250 کلمه به یک فوری ارسال کنید که یک دیدگاه، استدلال را ارائه می دهد یا از شما می خواهد که در یک زبان خاص بنویسید.

 

  • خواندن

خواندن

آزمون خواندن برای هر دو آزمون کاملا مشابه است: آزمون خواندن TOEFL شامل سه بخش خواندن است که شما 20 دقیقه برای تکمیل، هر کدام از مطالب تحصیلی که احتمالا در یک کلاس درس روبرو می شوند. شما باید به یک سری سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید که چطور شما متون را درک کرده اید.

آزمون خواندن آیلتس دارای سه بخش نیز هر 20 دقیقه طول می کشد و با متون علمی در طبیعت، اما با طیف گسترده ای از انواع سوالات است که می تواند هر چیزی از “پر کردن جای خالی” به پاسخ کوتاه است. سوالات نیز برای تست چگونگی استفاده از زبان، ایده ها و سبک خاص خود در متن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

  • شنیداری

IELTS در مقابل TOEFL: کدامیک را باید انتخاب کنیم ؟

تست ها در قسمت گوش دادن بسیار متفاوت هستند. تست شنیداری TOEFL بین 40 تا 60 دقیقه طول می کشد و شامل گوش دادن به گزیده ای از سخنرانی های دانشگاه یا مکالمات دانشگاهی می شود. در هنگام شنیدن و پاسخ دادن به مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای، بعد از آن، شما نیاز به یادداشت برداری دارید. در آزمون گوش دادن به آیلتس، دانش آموزان می توانند در هنگام گوش دادن به ضبط، سوالات را پاسخ دهند و باید به تعدادی از انواع پرسش های مختلف و تمرین های طول های مختلف پاسخ دهند.

نمره دهی

بخشهای گفتاری و نوشتاری TOEFL براساس نحوه نمایش آنها به صورت کلی، از جمله محدوده واژگان، سبک نوشتن و دستور زبان محسوب می شوند. کسانی که از آیلتس هستند بر اساس نمرات جداگانه ای از معیارهای فردی نظیر استفاده از منطق، انسجام، گرامر و تسلط شما در نظر گرفته می شوند. برای مثال، مقاله ای با پیشرفت منطقی ایده ها، اما گرامر ضعیف در امتحان TOEFL بالاتر خواهد شد، در حالی که یک مقاله با گرامر قوی و واژگان که در بیان یک ایده ضعیف است با معیارهای آیلتس بهتر خواهد شد.

آیلتس از 1 تا 9 درجه بندی می شود، و امتیاز کلی شما به طور متوسط ​​نمرات جداگانه شما در هر چهار آزمون است. نمره کلی شما به نزدیکترین نیم باند گرد می شود، یعنی اگر میانگین شما 6.25 باشد، آن را به نمره نهایی 6.5 برمی گردانید. TOEFL یک آزمون واحد است که از 120 امتیاز محسوب می شود.

SOURCE

دیگر موارد مفید :

آزمون آیلتساخبار شرکتازمون تافلثبت نام تافل

آزمون آیلتس چیست ؟آزمون تافل چیست؟تافل (TOEFL) یا آیلتس (IELTS)تافل اسان تر است یا آیلتسنمره قبولی در تافل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *