loading

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون (ACCA)

آزمون ACCA چیست ؟


آزمون ACCA انجمن حسابداران گواهی‌شده مجاز ( Association of Chartered Certified Accountants) با بیش از ۱۵۴۰۰۰ عضو و بیش از ۴۳۲۰۰۰ دانشجو از ۱۷۰ کشور جهان یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انجمن‌های حرفه‌ای حسابداری جهان به شمار می‌آید.

آزمون ACCA برای ارزیابی شرکت کنندگان در حوزه حسابداری، حسابرسی و امور مالی برگزار می شود. این آزمون توسط انجمن حسابداران خبره و رسمی انگلستان Association of Chartered Certified Accountants برگزار می شود که یکی از قدیمی ترین و مجرب ترین موسسه های امور مالی است.

ACCA هیچ کلاس آموزشی در هیچ جای دنیا برگزار نمیکند ، ولی موسساتی را که بخواهند کلاس های آموزشی دوره ACCA را برگزار کنند ، پس از اطمینان از شرایط کیفی مورد نظر آن را به لیست مراکز آموزشی مورد تایید اضافه میکند .

همچنین شما میتونید علاوه بر پرداخت هزینه توسط تبریزویزا ، کاره ثبت نام تو این آزمون هم به ما بسپارید

این دوره در هر جای دنیا قابلیت مشارکت دارد و شما بسته به شرایط زمانی خود می توانید تا 10 سال ان را به اتمام برسانید البته به طور معمول این دوره 3 تا 4 سال طول می کشد. تمامی امتحانات این دوره بر اساس استانداردهای حسابداری و حسابرسی مالی برگزار می شود.

در برخی کشور ها این ازمون ها بر اساس قوانین حقوقی و مالیاتی آن کشور تنظیم شده اند که متقاضی با توجه به نیاز خود نوع ان را انتخاب می کند.

ACCA روال آزمونی خود را با پیشرفته ترین امکانات ارائه می دهد و تمامی مراحل از ثبت نام گرفته تا اعلام نمرات را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید. متقاضیان می توانند دوره های آموزشی خود را در 400 مرکز معتبر این دوره در سرتاسر دنیا بگذرانند.

طرح ثبت نام دانشگاهی یا University & College Registration Scheme با علامت اختصاری (UCRS ) آموزشی با کیفیت را به شما پیشنهاد می کند. مراکز مورد تأیید ACCA بهترین استاندارد آموزشی را در سطح بین المللی رعایت می کنند.

14 درس ACCA در سه سطح ارائه می شوند:

  • سطح اول:اصول حسابداری را معرفی نموده ونقش اطلاعات مالی در مسائل اساسی مدیریت را مشخص می کند.
  • سطح دوم: مهارت های فنی و اصلی حسابداری لازم برای کسانی که در زمینه مالی فعالیت می کنند را پوشش می دهد. در این سطح بیشتر تأکید بر چهارچوب قانونی حاکم بر تجارت است.
  • سطح سوم: نقش حسابدار در مدیریت استراتزیک یک سازمان را مشخص می کند. حق انتخابی که دانشجویان در این سطح دارند، آنها را قادر می سازد تا بر حیطه ی فنی خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

ارزیابی:

  • سطح اول: شامل سه امتحان است که از روش ارزیابی عینی Objective)) استفاده می کنند.
  • سطح دوم: شامل ترکیبی از سوالات محاسبه ای ، موضوعی و توصیفی است. کسانی که سطح 1 و2 را با موفقیت می گذرانند از طرف دانشگاه Oxford Brookes مدرک کارشناسی حسابداری کاربردی Accounting Applied را دریافت می کنند.
  • سطح سوم: شامل هفت آزمون است که داوطلب باید پنج مورد از آنها را بگذراند. این مرحله شامل 3 ازمون اجباری و 2 آزمون اختیاری است که از بین 4 ازمون انتخاب می شوند. 4 امتحان انتخابی شامل حسابرسی و خدمات بیمه Audit & Assurance Services ، مالیات پیشرفته Advanced Taxation ، مدیریت عملکرد Performance Management و مدیریت اطلاعات مدیریتBusiness Information Management است.

اگر دانشجویی موفق به گذراندن یک یا چند مورد از موارد انتخابی نشد ویا وضعیت شغلی متغیری پیدا کرد می تواند در انتخاب خود تجدید نظر کند. در سطح سوم سوالات به صورت case study می باشند تا مهارت های تحلیل و ارزیابی دانشجو را به صورت حرفه ای بررسی کنند.

این امتحانات از نظر سطح با کارشناسی ارشد انگلستان برابری می کند. این آزمون در سرتاسر دنیا در 300 مرکز دو بار در سال برگزار می شود ( ژوئن و دسامبر ) . متقاضی می تواند حداکثر در 4 امتحان در یک نوبت شرکت کند.

تمامی افراد دارای مدرک دیپلم می توانند در این دوره شرکت کنند اما کسانی که مدرک کارشناسی حسابداری دارند می توانند با تأیید ACCA از گذراندن تعدادی واحد ها معاف شوند که البته این معافیت ها در مرحله 3 نمی گنجد.

موارد مهم در ثبت نام آزمون ACCA

مراکز بین المللی برگزاری آزمون کامپیوتری  و کاغذی، در قسمت CBE Center List لیست شده اند.
تمامی اطلاعات مربوط به آزمون های کامپیوتری در  قسمت  Go CBE مشخص شده اند.
اطلاعات مدت زمان هر آزمون، تعداد سوالات و… با جزئیات کامل در قسمت Exam Format مشخص شده است.
جهت دریافت منابع مطالعاتی آزمون ها به قسمت Exam Resource مراجعه کنید.
شما در یک دوره سه ماهه آزمون تنها مجاز به انتخاب چهار آزمون از حداکثر هشت آزمون مجاز در یک سال تقویمی خواهید بود.
از زمان ایجاد پروفایل تا پرداخت هزینه آن، ۴ هفته فرصت دارید. در صورتی که در این مدت موفق به انجام پرداخت نشدید لازم است دوباره اقدام به ایجاد پروفایل نمایید

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در دوره آموزشی ACCA :

تکمیل فرم ثبت نام ACCA
ترجمه رسمی اخرین مدرک تحصیلی
یک قطعه عکس پاسپورتی
فتوکپی ترجمه رسمی شناسنامه یا گذرنامه
پرداخت حق عضویت سالانه

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند

شنبه تا چهارشنبه                                9 تا 21                                         به محض دریافت اطلاعات

پنجشنبه                                           9 تا 17                                        به محض دریافت اطلاعات

سایر زمان ها و روزهای تعطیل                                                                          طی 3 الی 4 ساعت

بعد از ساعت 22                                                                    با اعمال 2.5 + درصد قابل انجام میباشد