آزمون TELC

موسسه ی اروپایی Telc برگزارکننده ی آزمون های استاندارد زبان که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت قرار دارد. Telc دارای بیش از پنجاه سال تجربه در برگزاری آزمون های زبان در سرتاسر جهان است. آزمون ها بر اساس قوانینی یکسان و در بیش از 3000 مرکز درجهان و با ارائه ی بیش از 70 مدرک به 11زبان برگزار می گردد. آزمون telc در زمینه های مختلف از جمله کار، تحصیل و مهاجرت برگزار می شود. مدرک telc مورد قبول تمامی دانشگاه های آلمان است. آزمون ها شامل دو بخش نوشتاری و شفاهی بوده که نمره نهایی آن پس از چهار الی شش هفته اعلام می‌گردد. مدرک آزمون telc مورد تایید سفارت آلمان است. جهت ثبت نام در این آزمون میتوانید از سایت تبریز ویزا ثبت سفارش کنید.

موارد استفاده آزمون تلک

 • پذیرش تحصیلی دانشگاه های کشور آلمان
 • پذیرش تحصیلی دانشگاه های آلمانی زبان کشورهای اروپایی
 • این آزمون معادل مدرک آزمون گوته سفارت آلمان در تهران می باشد.
 • برای اخذ ویزای آلمان
 • برای استخدام در شرکت ها و مراکز دولتی آلمان

برگزاری آزمون 

امتحانات در بیش از 3000 مرکز برگزاری آزمون های زبان آلمانی از جمله مراکز آموزش بزرگسالان و مدارس زبان خصوصی در سراسر جهان در حال برگزاری می باشد. زمان برگزاری آزمون به طور مستقل توسط هر مرکز آزمون تعیین می شود. همچنین هزینه آزمون تلک می تواند از مرکز آزمون تا مرکز آزمون دیگر متفاوت باشد. نتایج آزمون بعد از چهار تا شش هفته در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. گواهینامه های تلک برای مدت نامحدود معتبر هستند.

زمان آزمون 

 1. بخش درک مطلب 90 دقیقه
 2. بخش نوشتاری 30 دقیقه
 3. بخش شنیداری بین 25 الی 30 دقیقه
 4. بخش شفاهی بین 15 الی 20 دقیقه

مدت زمان آزمون در سطوح مختلف

Telc Deutsch A1
آزمون telc A1 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 65 دقیقه طول می کشد. عموماً آزمون شفاهی بلافاصله پس از آزمون کتبی و بدون هیچ دوره آمادگی اولیه برگزار می شود.

Telc Deutsch A1 Junior

آزمون telc A1 Junior از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 40 دقیقه طول می کشد. عموماً آزمون شفاهی بلافاصله پس از آزمون کتبی و بدون هیچ دوره آمادگی اولیه برگزار می شود.

telc Deutsch A2

آزمون telc A2 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 70 دقیقه طول می کشد. عموماً آزمون شفاهی بلافاصله پس از آزمون کتبی و بدون هیچ دوره آمادگی اولیه برگزار می شود.

telc Deutsch B1

آزمون telc B1 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 2 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد. 20 دقیقه زمان آماده سازی قبل از امتحان شفاهی وجود دارد. آزمون شفاهی می تواند در همان روز آزمون کتبی یا در روز دیگری برگزار شود.

telc Deutsch B2

آزمون telc B2 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 2 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد. شما 20 دقیقه زمان آماده سازی قبل از امتحان شفاهی دارید. آزمون شفاهی می تواند در همان روز آزمون کتبی یا در روز دیگری برگزار شود.

telc Deutsch C1

آزمون telc C1 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است. بخش مکتوب 3 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد. شما 20 دقیقه زمان آماده سازی قبل از امتحان شفاهی دارید. آزمون شفاهی می تواند در همان روز آزمون کتبی یا در روز دیگری برگزار شود.

telc Deutsch C2

آزمون telc C2 از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است.  بخش کتبی 4 ساعت و 10 دقیقه است. شما 20 دقیقه زمان آماده سازی قبل از امتحان شفاهی دارید. آزمون شفاهی می تواند در همان روز آزمون کتبی یا در روز دیگری برگزار شود.

اعتبار گواهینامه آزمون تلک


هیچ دوره اعتباری برای آزمون های telc وجود ندارد. پس از دریافت گواهینامه آزمون telc، گواهینامه شما مادام العمر معتبر است. بنابراین telc هیچ دوره اعتباری ندارد. با این حال، اگر مدت زیادی از دریافت گواهی گذشته باشد، موسسه ای که برای آن درخواست داده اید ممکن است از شما بخواهد که آزمون telc را دوباره تکرار کنید.

روش های برگزاری آزمون تلک


نحوه برگزاری آزمون های «تلک» می تواند به صورت کاغذی و جزوه های کلاسیک و یا به صورت دیجیتالی، بر اساس انتخاب سنتر برگزار کننده آزمون انجام شود.

ارزیابی آزمون تلک


آزمون هایTelc به طور کلی 3 بار بررسی می شوند، دو بار توسط موسسه برگزار کننده آزمون و یک بار توسط سنتر اصلی تلک در فرانکفورت ارزیابی می شود که در نهایت تصمیم نهایی توسط مرکز فرانکفورت گرفته می شود.


نحوه دریافت نتیجه نهایی آزمون تلک


شما می توانید نتایج نهایی آزمون “Telc” خود را به طور مستقیم از سنتری که در آن آزمون دادید دریافت نمایید. یا می توانید یک انتخاب بهتر و راحت تر داشته باشید. می توانید از خدمت پیکاپ کارنامه ی تبریزویزا استفاده نمایید و کارنامه تان را درب منزل دریافت کنید.

نکات دانستنی درباره آزمون Telc

 • telc توانایی گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن به ده زبان را مورد سنجش قرار می دهد.
 • آزمون تلک به چهارچوب مشترک یادگیری، آموزش و ارزیابی زبان های اروپایی تبدیل شده است.
 • در آلمان ، telc GmbH شریک انحصاری دولت فدرال برای آزمون زبان است. به خصوص برای ارزیابی زبان مهاجران.
 • در آلمان گواهینامه های تلک به عنوان اثبات رسمی صلاحیت زبان آلمانی به منظور دریافت تابعیت شناخته می شود.
 • در لهستان گواهی telc به عنوان اثبات صلاحیت زبان برای متقاضیان خدمات ملکی شناخته می شود.
 • در مجارستان دانشجویان برای کسب مدرک دانشگاهی باید مهارت سطح زبان را در سطح B2 دریافت کنند.
 • در سوئیس گواهینامه های تلک به عنوان پیش نیاز برای اخذ تابعیت سوئیس پذیرفته شدند.

سوالی در رابطه با خدمات دارید؟

به سادگی درخواست مشاوره دهید، تمام سوالات پاسخ داده میشوند!

سوالات متداول

کارنامه ی آزمون رو چطور تحویل می گیریم؟

در صورت داشتن آدرس ترکیه توسط متقاضی آزمون ، کارنامه به آن آدرس ارسال خواهد شد. در صورت نداشتن هیچ آدرس در ترکیه، کارنامه ی متقاضی به دفتر تبریز ویزا در آنکارا یا استانبول تحویل داده خواهد شد و ما در ایران کارنامه ی شما را تحویل خواهیم داد.

کارنامه ی آزمون چه زمانی در ایران به من تحویل داده میشه؟

دو هفته بعد از دریافت در دفتر ترکیه، در دفتر ایران تحویل شما مشتری گرامی خواهد شد.

برای به تعویق انداختن یا لغو امتحان باید چه کار کنم؟

متاسفانه امکان لغو آزمون پس از ثبت نام و یا موکول شدن آن به روز دیگری وجود ندارد. آزمون ثبت نام شده به صورت الزام آور با روز و سطح مشخص شده برای شما رزرو می شود.

GIRL AND BOY ASKING QUESTION