مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکی و زبان های خارجی دانشگاه آنکارا(تومر) از زمان تاسیس در سال 1984، به آموزش زبان و فرهنگ ترکی به خارجی ها و معرفی ترکیه به تمام دنیا و همچنین آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، روسی، عربی ، چینی، فرانسوی، ایتالیایی به زبان آموزان ترک پرداخته است. این یک مرکز زبان معتبر و بین المللی است که زبان اشاره اسپانیایی، ژاپنی، کره ای، بلغاری، یونانی و ترکی را آموزش می دهد.

tomer یک آزمون تعیین سطح است که به ارزیابی سطح زبان ترکی به عنوان یک آزمون مهارت زبان خارجی می پردازد. (TÖMER ( Türkçe Öğretim Merkezi- مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکیه و آموزش زبان ترکی به خارجی ها است. آزمون ترکی دارای بخش های 5 دقیقه ای کامپیوتری است. در این آزمون، مهارت هایی چون خواندن، شنیدار، صحبت کردن، نوشتار و گرامر افرادی ارزیابی می شوند.

تومر

برخی از آزمون های خارجی

YDS ترکیه
YDS ترکیه
ثبت نام GRE
ثبت نام GRE
یوک دیل
یوک دیل
YÖS دانشگاه های ترکیه
YÖS دانشگاه های ترکیه
toefl test
toefl test
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
آزمون ACT
آزمون ACT
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
USMLE
USMLE
Ales
Ales
آزمون TUS
آزمون TUS
IMAT
IMAT

مدرک آزمون تومر برای چه کسانی مورد نیاز است ؟


همه ی متقاضیان خارجی تحصیل در مقطع کارشناس دانشگاه های کشور ترکیه باید برای دریافت مدرک TOMER اقدام کنند.  متقاضیان این مقطع برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبانی مانند MTU  باید مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس را هم ارائه دهند.

متقاضیان کار در ترکیه نیز باید مدرک TOMER را به محل کار خود ارائه دهند. تا از تسلط نسبی آن ها بر روی زبان ترکی  اطمینان حاصل شود.

افرادی که دوست دارند تابعیت کشور ترکیه را به دست آورند نیز باید در آزمون TOMER شرکت کنند.

نکته مهم : ذکر این مورد ضروری است که در بیشتر دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ی مدرک تافل و آیلتس نیز الزامی هستش. همچنین در مقطع دکتری هم همه ی دانشجویان ملزم به ارائه ی این مدارک هستند و باید به زبان انگلیسی کاملاً تسلط داشته باشند.

سیستم امتیاز دهی در آزمون تومر

25 امتیازمهارت شنیداری
25 امتیازمهارت خواندن و درک مطلب
15 امتیازمهارت برقراری ارتباط
10 امتیازمهارت مکالمه
25 امتیازمهارت نوشتاری

سطوح امتحان تومر

دارای ۱۲ سطح (۴ سطح مبتدی، ۴ سطح متوسط، ۴ سطح حرفه ای)  و دارای سطوح مختلفی  از سطح A1 تا C1 است.

مجموع نمرات کلی متقاضی در همه سطوح  بیانگر میزان توانایی او در تسلط به زبان ترکی استانبولی خواهد داد.

سطح A1 ابتدایی ترین سطح آموزش زبان است و در این سطح از آزمون، فرد می تواند با استفاده از موضوعات بسیار ساده ای که در زندگی روزمره برای همه شناخته شده است، نیازهای اساسی خود را برطرف سازد.

سطح A2 سطح مبتدی زبان است و در این سطح از آزمون، فرد قادر به برقراری ارتباط با استفاده از عبارات ساده و مرتبط با محیط و موضوعات پیرامون خود می باشد.

سطح B1 سطح متوسط زبان است و در این سطح از آزمون، فرد آشنا به زبان به راحتی می تواند ایده اصلی کلمات استفاده شده را به وضوح متوجه شود؛ همچنین، وی قادر است متن های مشکل را که در رابطه با موضوعات مورد علاقه اش می باشد، بفهمد و می تواند جملات ساده و مرتبط به هم بسازد.

سطح  B2 سطح خوب زبان است  و در این سطح از آزمون، فرد قادر به درک ایده اصلی جملات پیچیده بوده و با عبارات مرتبط به حوزه اش، آشنایی دارد و می تواند در مصاحبه از آنها استفاده کند.

سطح C1 سطح خیلی خوب زبان است و در این سطح از آزمون، شخص قادر به درک جملات طولانی و پیچیده و ارائه چکیده مفصلی از آن است.

سطح C2 سطح عالی زبان است و در این سطح از آزمون، تقریبا فرد بدون هیچ مشکلی قادر به درک هر چیزی است که می خواند و می تواند اطلاعات مکتوب یا کلامی به دست آمده از منابع مختلف را خلاصه و به شکل واضح اظهاراتی را در موردش بیان کند.

نمرات قبولی آزمون


سطح آزموننمره قبولی
A250 تا 59
B160 تا 65
B266 تا 70
C171 تا 100

سوالات متداول

مدارک لازم جهت ثبت نام چیست؟

عکس و پاسپورت شخص ثبت نام کننده در آزمون میباشد.

کارمزد هزینه پرداخت آزمون چقدر میباشد؟

کارمزد هزینه پرداخت به دلار 7 درصد و یورو 11 درصد میباشد.

برای گرفتن تابعیت کشور ترکیه آیا این آزمون نیاز هست ؟

افرادی که دوست دارند تابعیت کشور ترکیه را بدست آورند نیز باید در این آزمون شرکت کنند.

سوالات متداول

سوالی در رابطه با خدمات دارید؟

به سادگی درخواست مشاوره دهید، تمام سوالات پاسخ داده میشوند!