معادلسازی مدارک در ترکیه(دنکلیک)


افرادیکه قصد تحصیل مقاطع عالی دانشگاههای ترکیه را دارند باید مدارکشان را که از دانشگاههای خارج گرفته اند را معادلسازی مدارک در ترکیه کنند.  تفاوتی ندارد که در کدام کشور جهان تحصیل کرده باشید.  کشور ترکیه هیچ مدرک تحصیلی که در خارج از ترکیه اخذ شده باشد را به رسمیت نمیشناسد .  اجازه کار یا ادامه تحصیل با آن مدرک را نمیدهد. برای استفاده از مدرک تحصیلیتان در ترکیه باید آنرا معادلسازی کنید.

معادلسازی مدارک دانشگاهی، توسط سازمان آموزش عالی کشور ترکیه (Yüksek Öğretim Kurumu-YÖK) صادر میگردد.  برای مورد استفاده قرار دادن مدرک اخذ شده یا ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری الزامیست. اگر متقاضیان مقاطع ارشد و دکتری در صورتیکه آخرین رشته تحصیلی افراد جزو گروه پزشکی باشد. افرادیکه قصد کار در ترکیه با مدارک اخذ شده  خارج از کشور را داشته باشند، معادلسازی مدارک بصورت کامل، الزامیست.

معادلسازی مدارک در ترکیه

مدت زمان معادلسازی مدارک در ترکیه


مدت زمان این پروسه نیز متفاوت است.

مثلا برای مدارک پزشکی حدودا یکسال زمان میبرد ولی برای سایر رشته ها معمولا ۳ تا ۶ ماه انجام میشود.


معادل سازی مدارک در ترکیه رشته پزشکی


افرادی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی ترکیه را داشته باشند، باید روند معادلسازی مدرک پزشکی خود را در ترکیه، برای تحصیل دوره های تخصص پزشکی طی نمایند.

همچنین برای افرادیکه در رشته های پزشکی فارغ التحصیل شده باشند ، فارغ از این که مدرک تحصیلی خود را از کجا دریافت کرده باشند، باید در آزمون STS شرکت نمایند.

بدین منظور برای معادلسازی مدارک تحصیلی باید در آزمون STS ، از 100 امتیاز حداقل 40 امتیاز را اخذ کرده باشند.  درغیر اینصورت نمیتوانند مدارک خود را معادل سازی نمایند.  علاوه بر افرادی که دارای مدرک پزشکی میباشند، متقاضیانی که دارای مدرک دندان پزشکی نیز باشند، میتوانند در آزمون STS شرکت و امتیاز لازم را کسب نمایند.


معادل سازی مدارک در ترکیه رشته دندانپزشکی و داروسازی


افرادی که مدارک دندان پزشکی خود را از کشور های خارج از ترکیه اخذ کرده باشند و قصد کار و یا ادامه تحصیل در رشته تخصصی دندانپزشکی را داشته باشند، باید روند معادلسازی مدرک تحصیلی در ترکیه را انجام دهند. به همین سبب این افراد باید در آزمون STS شرکت نمایند و از مجموع 100 امتیاز حداقل 40 امتیاز را کسب نمایند. همچنین افرادی که مدرک داروسازی خود را در خارج از کشور ترکیه دریافت نموده باشند و قصد کار و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را داشته باشند نیز باید مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی خود را در کشور ترکیه انجام دهند. داروسازان برای معادلسازی مدارک خود باید در آزمون های شفاهی و مصاحبه های علمی امتیاز لازم را کسب نمایند.


معادلسازی مدارک در ترکیه رشته مهندسی و حقوق


افرادیکه در رشته های مهندسی و معماری خارج از ترکیه تحصیل کرده باشند، باید مراحل معادلسازی مدرک تحصیلی خود را در کشور ترکیه انجام دهند. از جمله این مراحل شرکت در آزمون STS-2 است که متقاضیان باید از مجموع 100 امتیاز این آزمون حداقل امتیاز 40 را کسب نمایند.

اما نحوه معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه برای فارغ التحصیلان رشته حقوق کمی دشوار تر از دیگر رشته ها می باشد. زیرا فارغ التحصیلان رشته حقوق علاوه بر شرکت در آزمون STS ، باید تعدادی از واحد های درسی خود را در دانشگاه های ترکیه طی نمایند. زیرا برخی قوانین در هر کشوری می توانند در زمینه های مختلف کمی متفاوت باشد. از این رو فارغ التحصیلان رشته حقوق باید به مطالعه برخی از قوانین مخصوص به کشور ترکیه را نیز مورد مطالعه قرار دهند و نمره قبولی نیز در آزمون آنها داشته باشند. فارغ التحصیلان رشته حقوق باید در آزمون STS حداقل امتیاز لازم را نیز دریافت نماید.

خدمت تبریز ویزا برای معادل سازی مدرک


معادل سازی مدارک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق کار و تحصیل را دارید، باید با استفاده از معادل سازی مدارک در ترکیه، مدارک خود را در این کشور معادل سازی نمایید تا بتوانید به ادامه تحصیل بپردازید یا موفق به عقد قرارداد کاری خود در ترکیه شوید.

شرکت تبریز ویزا می تواند با هزینه مناسب صفر تا صد خدمات مربوط به معادلسازی در ترکیه را انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما، می توانید به پشتیبانی واتساپ ما پیام دهید و یا با شماره های تماس ما در ارتباط باشید.

سوالی در رابطه با خدمات دارید؟

به سادگی درخواست مشاوره دهید، تمام سوالات پاسخ داده میشوند!