پرداخت هزینه آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT یا Scholastic Assessment Test آزمون استانداردی است که جهت ورود به کالج ها و بعضی از دانشگاه ها در مقطع لیسانس “Undergraduate” مورد نیاز میباشد. این آزمون به دو صورت SAT عمومی یا SAT General است که موضوع این بخش میباشد. این آزمون توسط موسسه ی College Board برگزار میشود و حدودا 7 بار در سال که تاریخ آنها توسط سایت www.collegeboard.org اعلام میگردد برگزار میگردد.آزمون عمومی SAT مناسب متقاضیانی است که قصد پذیرش ازمراکز آموزشی دارند، اما آزمون Subject SAT مناسب متقاضیانی است که می خواهند از دانشگاه های معتبر پذیرفته شوند. از سال 2016 سیستم نمره دهی جدید از 400 تا 1600 شد و مدت اعتبار آزمون 5 سال است.متقاضیان آزمون SAT هم اکنون میتوانند جهت ثبت نام تخصصی آزمون SAT وهمچنین  پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT از لینک زیر اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این آزمون باید به کشور هایی نظیر امارات ، ترکیه ، آذربایجان ،ارمنستان و … سفر کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند.

ساختار آزمون SAT


آزمون  اس ای تی در ۳ قسمت مجزا برگزار می‌شود و نیاز است که داوطلبان آمادگی علمی و مهارت مربوط به پاسخ به سؤالات هر ۳ بخش آزمون را کسب کنند.

 

 

بخش درک مطلب (خواندن مبتنی بر شواهد):

تعداد سوالات این بخش 52 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 65 دقیقه است. در بخش درک مطلب تمام سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای هستند و باید به سوالات بر اساس متون پاسخ داده شوند . برخی از متون شامل شاخص های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و یا گراف هستند که البته جواب دادن به سوالات آنها بر اساس دانش ریاضی نخواهد بود. مباحث متون مربوطه معمولا از منابع کتابشناختی کلاسیک یا معاصر آمریکا متناسب با اقتصاد، روانشناسی، جامعه شناسی، زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک میباشند و خوشبختانه نمره منفی برای پاسخهای ناصحیح نمی تواند باشد. این بخش با ترکیب با بخش نگارش و تست زبانی اعلام می شود و از 200 تا 800 می باشد.

 

بخش ریاضیات (ریاضی):

نمره این بخش 200 تا 800 می باشد. در بخش ریاضی موضوعات مربوط به geometry، آمار و احتمالات و مثلثات می باشند. در این قسمت بیشتر سوالات به صورت چند گزینه ای و برخی پاسخ ها محور هستند. بنابراین دانش معلمان می توانند با انجام حساب های مربوطه، پاسخ های مربوط به خود را بدست بیاورند.به خاطر داشته باشید که نمره منفی برای پاسخ های نامعلوم نمی شود. بخش ریاضیات شامل دو بخش است که در بخش اول: تعداد سوالات این بخش 20 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 25 دقیقه است و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز نیست. در بخش دوم: تعداد سوالات این بخش 38 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه است و استفاده از ماشین حساب در این بخش قابل مجاز است.

 

بخش انشاء: مقاله (اختیاری):

مدت زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه و نمره آن از 200 تا 800 می باشد. این بخش در انتهای آزمون پس از بخش درک مطلب و بخش نوشتن و آزمون زبان مورد آزمایش قرار می گیرد. این بخش اختیاری است.این بخش 3 مهارت خواندن، تجزیه و تحلیل و نوشتن را در اختیار شما می گذارد. مدت پاسخگویی به سوالات این بخش 50 دقیقه است. نمره این بخش به صورت مستقل گزارش می شود.

شرح مختصر  SAT

دفعات
 هفت بار در سال
مدت
 سه ساعت و ۴۵ دقیقه
بخش ها
 ریاضی، درک مطلب، نگارش
هزینه
 ۵۰ دلار
حداکثر نمره
 ۸۰۰ نمره در هر بخش
میانگین نمرات
۴۸۷ نمره در نگارش
۵۱۳ نمره در ریاضی
۴۹۷ نمره در درک مطلب

سنترهای برگزاری آزمون SAT کشور ترکیه


  • ANKARA, TURKEY TURKISH-AMERICAN ASSOCIATION
  • ANKARA, TURKEY BILKENT UNIVERSITY PREPARATION SCHOOL
  • ISTANBUL, TURKEY ROBERT COLLEGE
  • IZMIR, TURKEY THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTE
  • TARSUS, TURKEY TARSUS AMERICAN SCHOOL

 توجه مهم : به علت تغییر سیستم در نحوه ثبت نام توسط سازمان برگزارکننده،  متقاضیان میبایستی هر چه زودتر نسبت به ثبت نام آزمون SAT اقدام نموده و به روزهای آخر موکول ننمایند.

نحوه ی ثبت نام در آزمون SAT 

برای ثبت نام  آزمون SAT  متقاضیان ابتدا باید با وارد کردن اطلاعات خود در بخش Register for the SAT  از سایت رسمی collegereadiness  .نسبت به ایجاد اکانت و پر کردن مشخصات فردی و آکادمیک خود اقدام نمایند و سپس صرفا جهت پرداخت هزینه آزمون SAT در قسمت داشبورت سایت تبریز ویزا پس از ورود به سایت تبریز ویزا در قسمت پرداخت هزینه آزمون  SAT اقدام به ثبت سفارش نموده و پس از واریز وجه و نهایی کردن آن منتظر تماس همکاران ما باشند.

  • اگر با نحوه ی ایجاد اکانت و ثبت نام در سایت collegereadiness   آشنایی ندارید، نگران نباشید.تبریزویزا برای شما بصورت تخصصی این خدمت را انجام میدهد.برای ثبت سفارش ایجاد اکانت کافیست وارد پنل کاربریتان در سایت تبریز ویزا شده و سپس در قسمت پرداخت هزینه آزمون SAT در زمان پر کردن ثبت سفارش پرداخت با کلیک بر روی آیکون ایجاد اکانت توسط تبریزویزا پس از پرکردن فیلدهای درخواستی همزمان  نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند

شنبه تا چهارشنبه                                9 تا 21                                         به محض دریافت اطلاعات

پنجشنبه                                           9 تا 17                                        به محض دریافت اطلاعات

سایر زمان ها و روزهای تعطیل                                                                          طی 3 الی 4 ساعت

بعد از ساعت 22                                                                    با اعمال 2.5 + درصد قابل انجام میباشد