آزمون GRE


آزمون GRE‌  یا Graduate Record Examination  در 3 موضوع : محاسبات ریاضی، درک مطلب ، مقاله نویسی متقاضیان را می سنجد.

 افرادی که میخواهند در مقاطع ارشد و دکترا در آمریکا، کانادا،اروپا،انگلیس تحصیل کنند باید آن را بگذرانند. نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند.

این آزمون در بیش از 200 کشور جهان همچون ایران و بیش از 2500 مرکز آموزشی درجهان برگزارمیشود.  هزینه  ثبت نام آزمون GRE در سنتر های ایران 205 دلار است.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را دارند از این قاعده مستثنا  هستند و باید به ترتیب آزمون‌های LSAT و MCAT را بگذرانند. 

این آزمون به دو شکل موضوعی (GENERAL) و عمومی (SUBJECT) برگزار می شود. آزمونی که به نام GRE میشناسیم همان GRE GENERAL  است.

آزمون GRE

برخی از آزمون های خارجی

Ales
Ales
USMLE
USMLE
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
آزمون TOMER
آزمون TOMER
آزمون ACT
آزمون ACT
YDS ترکیه
YDS ترکیه
ثبت نام GRE
ثبت نام GRE
یوک دیل
یوک دیل
TOEFL
TOEFL
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
YÖS دانشگاه های ترکیه
YÖS دانشگاه های ترکیه
آزمون TUS
آزمون TUS
IMAT
IMAT

ثبت نام آزمون GRE


جهت ثبت نام در آزمون GRE ابتدا باید یک حساب کاربری در ETS داشته باشید. توجه کنید که اگر یک حساب کاربری برای ثبت نام در آزمون تافل ایجاد کرده اید، باید یک حساب کاربری جدید برای ثبت نام در آزمون عمومی GRE یا آزمون موضوعی برای اولین بار ایجاد کنید.آزمون GRE گزینه های متنوع تری برای انتخاب محل آزمون و تاریخ آزمون به شما می دهد، میتوانید تاریخ و محلی را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است.

شما می توانید آزمون عمومی GRE را هر 21 روز یک بار، تا پنج بار در هر دوره 12 ماهه (365 روز) شرکت کنید. این امر حتی اگر نمرات خود را در آزمونی که قبلاً انجام داده اید لغو کرده باشید، صدق می کند.

در هنگام ثبت نام آزمون جنرال دو انتخاب خواهید داشت: آزمون در خانه و یا آزمون در یک سنتر آزمون معتبر GRE

آزمون در خانه

آزمون GRE General در منزل به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته در دسترس است و جلسه آزمون ها از 24 ساعت پس از ثبت نام در دسترس است. برای اینکه بتوانید در خانه در آزمون شرکت کنید، باید الزامات تجهیزات مثل میکروفن و دوربین و محیط را داشته باشید. در هنگام آزمون در خانه یک ناظر آزمون همراه با شما آنلاین خواهد شد.

آزمون در یک سنتر آزمون

آزمون جنرال در مراکز آزمون در تاریخ های خاص در طول سال انجام می شود.  مراکز آزمون زیادی در ایران در شهرهای تهران، تبریز، ارومیه، اصفهان، آمل، بابل ، مشهد وجود دارد.

اگر در مرکز آزمون امتحان می دهید، باید حداقل دو روز قبل از تاریخ آزمون مورد نظر خود ثبت نام کنید. پس از اینکه ثبت نام شما انجام شد یک ایمیل از ETS  دریافت خواهید کرد که از شما میخواهد اطلاعات ثبت نامیتان را تایید کنید.

در مراکز آزمون خارج از ایران باید توجه داشته باشید نام کارت شناسایی که در روز آزمون همراه خود دارید با نامی که با آن ثبت نام کرده اید یکی باشد(به استثنای نوع تلفظ اسم). در غیر این صورت ممکن است از شرکت در آزمون منع شوید و یا نمرات آزمون شما پس از شرکت در آزمون لغو شود.

زمان بندی مجدد یا لغو آزمون

در صورت تغییر زمان هزینه ثبت نام آزمون GRE افزایش پیدا خواهد کرد؟


اینکه چطور باید تاریخ آزمون خود را تغییر دهید یا لغو کنید، بسته به کشوری که در آن تست می دهید  و در برخی موارد، بسته به اینکه در خانه یا در مرکز آزمون امتحان میدهید، متفاوت است. زمان بندی مجدد آزمون شما هزینه ای دارد. شما میتوانید زمان و یا مکان آزمون خود را تغییر دهید، اما نمیتوانید نوع آزمون خود را از جنرال به موضوعی تغییر دهید. شما نمیتوانید تاریخ جلسه آزمون جدید را به بیش از یکسال از تاریخ آزمون اصلی موکول کنید. در صورتی که تغییر آزمونتان را مطابق با بالا انجام ندهید کل هزینه ثبت نام آزمون GRE شما کسر خواهد شد و موفق به دادن آزمون هم نخواهید شد.


بازپس گیری هزینه ثبت نام آزمون GRE

آیا در صورت لغو کامل آزمون هزینه ثبت نام آزمون GRE بازپس داده خواهد شد؟


اگر حداکثر چهار روز قبل از تاریخ آزمون ثبت نام خود را لغو کنید، به طور خودکار معادل نیمی از هزینه ثبت نام آزمون GRE دریافت خواهید کرد. مابقی مبلغ برای پوشش هزینه های پردازش ثبت نام و فضای نگهداری شما در مرکز آزمون صرف خواهد شد. بازپرداخت به دلار آمریکا خواهد بود. بازپرداخت نقدی در دسترس نیست و بصورت واریز به حساب است.

نمرات آزمون


نمرات  آزمون  GRE شما 10 تا 15 روز پس از تاریخ آزمون در حساب ETS شما در دسترس خواهد بود. هنگامیکه نمرات آماده باشد ، یک اعلان ایمیلی از ETS  دریافت خواهید کرد. اگر قصد دارید یک کارنامه کاغذی دریافت کنید میتوانید آنرا خودتان چاپ کنید، از طرف ETS  پست نخواهد شد.

اعتبار نمرات: نمرات GRE به مدت پنج سال پس از تاریخ آزمون شما قابل گزارش است. برای مثال، نمرات آزمونی که در 17 سپتامبر 2022 گرفته شده است، تا 16 سپتامبر 2027 قابل گزارش است. شما تا چهار موسسه را میتوانید انتخاب کنید تا نمرات شما بصورت رایگان برایشان ارسال شود.

تا 5 سال اگر قصد دارید به بیش از چهار موسسه کارنامه ارسال کنید باید 27 دلار برای موسسه بپردازید. معمولا ارسال نمرات برای موسسه ی مد نظر پنج روز طول میکشد باید فرصت پایان مهلت ارسال نمرات هر موسسه را مد نظر داشته باشید و حداقل پنج روز قبل درخواست ارسال نمره بکنید چرا که بعد از پایان مهلت ممکن است نمره ی شما ارسال نشود.

سوالی در رابطه با خدمات دارید؟

به سادگی درخواست مشاوره دهید، تمام سوالات پاسخ داده میشوند!