ثبت نام آزمون USMLE

آزمون USMLE مخفف United States Medical Licensing Examination به معنای برنامه آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده،متعلق به دو نهاد است: فدراسیون هیئت‌های پزشکی ایالتی (FSMB) , هیئت ملی بازرسان پزشکی(NBME). اگر قصد دارید ثبت نام آزمون USMLE انجام دهید با ما همراه باشید.

این آزمون یک سنجش سه سطح و چهار مرحله  برای صدور پروانه پزشکی در ایالات متحده آمریکا است.

در ایالات متحده و سرزمین های آن، مقامات صدور مجوز پزشکی فردی (“هیئت های پزشکی ایالتی”) حوزه های قضایی مختلف مجوز فعالیت پزشکی را صادر می کنند. هر مرجع صدور مجوز پزشکی قوانین و مقررات خاص خود را تعیین می کند و نیاز به گذراندن آزمونی دارد که نشان دهنده صلاحیت برای صدور مجوز باشد. نتایج USMLE برای استفاده در اعطای مجوز اولیه برای طبابت به این مقامات گزارش می شود. USMLE یک سیستم ارزیابی مشترک را برای متقاضیان مجوز پزشکی اولیه ارائه می دهد.

پزشکان باید پیش از کسب مجوز برای طبابت در آمریکا حتما این آزمون را گذرانده باشند.

حساسیت بالای مراقبت‌های پزشکی و سر و کار داشتن با جان و سلامت انسان‌ها باعث شده این آزمون برای تمامی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی که قصد کار در ایالات متحده آمریکا را دارند اجباری باشد.

ثبت نام آزمون USMLE
برخی دیگر از آزمون های خارجی 
آزمون GRE
آزمون GRE
یوک دیل
یوک دیل
YDS ترکیه
YDS ترکیه
YÖS دانشگاه های ترکیه
YÖS دانشگاه های ترکیه
آزمون تافل
آزمون تافل
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
آزمون ACT
آزمون ACT
آزمون TOMER
آزمون TOMER
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون YÖS ترکیه
USMLE
USMLE
آزمون Ales
آزمون Ales
IMAT
IMAT

گام اول USMLE

USMLE مرحله 1 یک امتحان کامپیوتری یک روزه است که توسط اکثر دانش آموزان پزشکی در پایان سال دوم دبیرستان پزشکی گرفته شده است. این نیز توسط هزاران نفر از فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی (IMG) که مایل به تمرین پزشکی در ایالات متحده هستند گرفته شده است.

گام اول شامل بیش از 280 سوالات چند گزینه ای است و شامل 8 ساعت تست است که به 7 بلوک یک ساعته تقسیم می شود که هر کدام 40 سوال است.

مرحله 1 USMLE بر اصول علمی پایه، بویژه آناتومی، علوم رفتاری، بیوشیمی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی، فارماکولوژی و فیزیولوژی تأکید دارد. زمینه های بین رشته ای مانند ژنتیک، ایمونولوژی و تغذیه نیز مورد آزمایش قرار می گیرند.

آزمون توسط انتصاب به صورت سالیانه انجام می شود. هنگام برنامه ریزی آمادگی USMLE، عامل برای 6 تا 9 ماه برای آمادگی مرحله اول.

گام دوم USMLE CK

(Clinical knowledge)

USMLE مرحله 2 CK یک آزمون چند گزینه ای است که برای تعیین اینکه آیا متقاضی دارای دانش پزشکی و درک علمی بالینی است که برای مراقبت از بیمار تحت نظارت ضروری است ، طراحی شده است. مرحله 2 CK شامل حدود 318 سوال و 9 ساعت تست است که به 8 بلوک یک ساعته تقسیم می شود که هر کدام 40 سوال دارند.

USMLE مرحله 2 CK شامل دو فرمت چند گزینه ای است: Single Best Answer و Single Match Matching. امتحان همچنین ممکن است حاوی تصاویر مبتنی بر بیمار با مجموعه ای از سوالات مرتبط باشد.

موضوعات به صورت تصادفی ارائه می شوند. به عنوان مثال ، هیچ بخش متخصص اطفال وجود ندارد. شما با چالش نیاز به تغییر از یک موضوع به دیگری بدون از دست دادن ضربه روبرو می شوید.

آزمون توسط انتصاب به صورت سالیانه انجام می شود. هنگام برنامه ریزی بررسی USMLE خود، عامل برای 4 تا 6 ماه برای آمادگی مرحله 2CK.

گام دوم USMLE CS

(communication skills)

این آزمون یک روزه است با این هدف که اطمینان حاصل کنید همه دانشجویان پزشکی آمریکا و کانادا که درخواست دریافت مجوز پزشکی در ایالات متحده هستند و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی که به دنبال شروع دوره های تحصیلی خود در آمریکا، مهارت کلینیک مورد نیاز، روابط بین فردی و ارتباطات اجتماع کافی برای دستیابی به اهداف خود داشته باشند.

برای گذراندن موفقیت امیز این آزمون تمام شرکت کنندگان باید نشان دهند که می توانند از تاریخچه بیمار و انجام اولیه مراقبت های اولیه، قادر به صحبت در انگلیس، درک صحیح از این زبان باشند و بتوانند با دیگران به این زبان ارتباط برقرار کردن.
همچنین از شرکت کنندگان خواسته می شود که صلاحیت و شایستگی خود را در بخش نوشتاری به زبان انگلیسی نشان دهند و نشان دهنده مهارت های کلینیکی خود را با نوشتن یک خلاصه کامل در مورد بیماری که مورد نظر است.

جزء مهارت های ارتباطی ، امتحان از طریق موارد زیر ارزیابی می شود:

 • پرورش روابط
 • جمع آوری اطلاعات
 • ارائه اطلاعات
 • تصمیم گیری
 • حمایت از احساسات
 • فعال کردن رفتارهای بیمار

در بلندمدت، توابع پیشرفته تر شامل خواهند شد.

بیشتر بخوانید »»»درباره آزمون USMLE

گام سوم USMLE

USMLE مرحله 3 یک معاینه کامپیوتری 2 روزه با تقریبا 500 سوال چند گزینه ای و همچنین شبیه سازی پرونده های کامپیوتری (Computer System Simulation) است که توانایی شما برای ارزیابی تاریخچه و اطلاعات امتحان فیزیکی را بررسی می کند، سفارشات تشخیصی، روش های اولیه را انتخاب کنید، و مدیریت بیمار را شامل میشود.

USMLE مرحله 3 عمدتا در مدیریت بیماران (55-55٪ سوالات) تمرکز دارد. موضوعات دیگر شامل تاریخ و فیزیک است؛ مطالعات آزمایشگاهی و تشخیصی؛ تشخیص؛ پیش بینی؛ و پاتوفیزیولوژی – هر کدام شامل 8 تا 12 درصد از سوالات امتحان است. علاوه بر این، هر سوال به یکی از سه کادر برخورد بالینی می رسد:

 • پردازش اولیه
 • مراقبت دائمی
 • مراقبت های اضطراری

آزمون توسط انتصاب به صورت سالیانه انجام می شود.

نحوه ی ثبت نام در آزمون USMLE

برای ثبت نام آزمون USMLE ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در ecfmg از سایت رسمی آن یعنی https://www.ecfmg.org، یک پروفایل برای خود ایجاد کنید.

 • متقاضیان شرکت در آزمون میتوانند از طریق سایت رسمی به نشانی  https://www.ecfmg.org نسبت به ایجاد اکانت و پر کردن مشخصات فردی و آکادمیک خود اقدام نمایند و سپس صرفا جهت پرداخت هزینه آزمون در قسمت داشبورت پس از ورود به سایت تبریز ویزا در قسمت آزمون های بین المللی و کلیک بر روی پرداخت هزینه آزمون USMLE اقدام به ثبت سفارش نموده و پس از واریز وجه و نهایی کردن آن منتظر تماس همکاران ما باشند.
 • اگر با نحوه ی ایجاد اکانت و ثبت نام در سایت ecfmg آشنا نیستید نگران نباشید. تبریزویزا برای شما بصورت تخصصی این خدمت را انجام میدهد.برای سفارش ایجاد اکانت کافیست وارد پنل کاربریتان در سایت تبریز ویزا شده و سپس درزمان ثبت سفارش پرداخت هزینه آزمون USMLE با کلیک بر روی آیکون ایجاد اکانت توسط تبریز ویزا پس از بارگزاری مدارک درخواستی نسبت به نهایی کردن سفارشتان اقدام نمایید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند

شنبه تا چهارشنبه                                9 تا 21                                         به محض دریافت اطلاعات

پنجشنبه                                           9 تا 17                                        به محض دریافت اطلاعات

سایر زمان ها و روزهای تعطیل                                                                          طی 3 الی 4 ساعت

بعد از ساعت 22                                                                    با اعمال 2.5 + درصد قابل انجام میباشد